REZERWAT PRZYRODY GÓRA ZBORÓW najbardziej malownicza grupa ostańców na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Skałki rezerwatu Góra Zborów wykorzystywane są jako ogródek treningowy przez wspinaczy. Z uwagi na urok tego zakątka prowadzi tu większość najważniejszych szlaków turystycznych. JASKINIA GŁĘBOKA znajduje się w zachodniej części Góry Zborów, to największa podziemna forma krasowa rezerwatu przyrody „Góra Zborów”. Jej długość wynosi 190 metrów, trasa oświetlona, dostępna do zwiedzania z przewodnikiem.

Koszt bilet wstępu na Górę Zborów i do Jaskini Głębokiej 18 zł od osoby

Odległość od Hotelu: 50m

 

ZAMEK OGRODZIENIECKI W PODZAMCZU to najbardziej imponujące Orle Gniazdo spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Podczas ekscytującej wycieczki po jego ruinach wejdziemy na wysokie baszty, spojrzymy w dół z przepastnych murów i poczujemy klimat średniowiecznych mieszkańców tych włości.

Cena biletu: 17,00 zł /os. /bilet normalny/, 10,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 20 km

 

GRÓD NA GÓRZE BIRÓW, to drewniana osada stylizowana na średniowieczny gród z okresu początków państwa polskiego (X-XIII w). Położony w pobliżu Zamku Ogrodzieniec stanowi kolejną atrakcję Podzamcza i Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Usytuowanie Grodu, a także obecność w masywie ostańca licznych jaskiń powoduje, że jest on jednym z najważniejszych kompleksów archeologicznych na Jurze.

Cena biletu: 7,00 zł /os. /bilet normalny/, 5,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 20 km

 

ZAMKI W MIROWIE I BOBOLICACH to bardzo ważni „przedstawiciele” Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. W związku z tym, że oba zamki są położone blisko siebie można je odwiedzić podczas jednej wizyty. Najlepiej zaplanować to podążając szlakiem pieszym turystycznym łączącym obie warownie. Szlak ten wytyczono pomiędzy Mirowskimi Skałami i jego długość to około 1,5 kilometra.

Cena biletu: 15,00 zł /os. /bilet normalny/, 12,00 zł/os /bilet ulgowy/

Wejście na błonia zamku Bobolice - cena biletu: 7,00 zł /os. /bilet normalny/, 5,00 zł/os /bilet ulgowy/

Galeria

© 2016 Gościniec Jurajski, Podlesice 81, 42-425 Kroczyce, tel:+48 606 74 34 27
e-mail: recepcja@gosciniecjurajski.pl